رزومه پرو

وقتی پیشنهاد شغلی بین المللی دریافت می کنید، چه باید کرد؟

پیشنهاد شغلی بین المللی، فرصتی برای رشد و توسعه شغلی در سطح جهانی و احتمالا سوال شما این است، اگر موفق به دریافت جاب آفر بین المللی شدید چه مراحلی را باید طی کنید تا بتوانید مهاجرت کنید.

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید به شما تبریک می‌گویم!

شما مراحل مصاحبه را پشت سر گذاشته‌اید و پیشنهاد کاری دریافت کرده‌اید که آماده پذیرش آن هستید.

در حالی که ممکن است مشتاق باشید که نقش خود را ایفا کنید و با فرصت هیجان انگیز جدید خود به جلو حرکت کنید، هنوز چند مرحله وجود دارد که می‌توانید در طول فرآیند پذیرش بردارید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ سردرگمی در هر دو طرف وجود ندارد و هر آنچه را که از آن انتظار دارید به دست می آورید.

در این مقاله به شما توضیح می دهیم که قبل از پذیرش جاب آفر بین المللی چه کاری انجام دهید.

بازخوانی

قبل از پذیرش پیشنهاد شغلی، پیشنهاد را به دقت بررسی کنید و قبل از امضا در مورد شرایط اضافی مذاکره کنید.

هنگامی که پیشنهاد کاری را می‌پذیرید، شرایط پیشنهاد را روشن کنید و در پاسخ خود تشکر و هیجان خود را ابراز کنید.

پس از دریافت جاب آفر، با کارفرمای جدید خود در مورد کارهای اداری و فرآیند حضور در روز اول هماهنگی کنید.

قبل از پذیرش پیشنهاد شغلی بین المللی

در طول فرآیند پیشنهاد، چند مرحله استاندارد وجود دارد از جمله اعلان پیشنهاد، پیشنهاد شفاهی یا اولیه و پیشنهاد نهایی که می توانید انتظار داشته باشید. زمان انتظار بین آخرین مصاحبه و گفتگوهای پیشنهاد شغلی شما متفاوت است؛ اما اگر حداقل سه روز کاری به شما پاسخ نداده باشند، پیگیری قابل قبول است؛ مگر اینکه آن‌ها یک جدول زمانی برای مراحل بعدی به شما داده باشند.

برای مذاکره با پیشنهاد آماده شوید

مذاکره در مورد شرایط یک پیشنهاد بخشی مشترک از فرآیند پذیرش جاب آفر است. اگر کارفرما جزئیاتی در مورد حقوق یا مزایا در بخش اولیه و غیر رسمی‌تر فرآیند ارائه می‌دهد، از آن زمان برای مذاکره قبل از تنظیم نامه پیشنهادی رسمی خود استفاده کنید.

پیشنهاد شغلی بین المللی

اگر جزئیات جاب آفر را برای اولین بار در نامه رسمی پیشنهاد شغلی مشاهده می‌کنید و تصمیم می‌گیرید که یک یا چند تغییر وجود دارد که می‌خواهید درخواست کنید، با کارفرما تماس بگیرید تا به جای ارسال یک پیشنهاد ساده زمانی را برای صحبت تعیین کنید. مانند:

“من پیشنهاد را بررسی کرده‌ام و می خواهم جزئیات را با دقت بیشتری مورد بحث قرار دهم. چه زمانی می‌توانیم برای ملاقات تعیین کنیم؟»

اگر آنها با درخواست شما موافقت کردند و شما با شرایط جدید راحت هستید، قدردانی و قصد خود را برای پذیرش و امضای پیشنهاد در اسرع وقت ابراز کنید. اگر درخواست‌های شما را رد کردند، مؤدبانه از آنها تشکر کنید که در نظر گرفته‌اند و در مورد اینکه آیا این پیشنهاد همانطور که هست قابل قبول است یا خیر، فکر کنید.

برای مطالعه بیشتر بر روی لینک دریافت جاب آفرهای بین المللی کلیک کنید.

پذیرش پیشنهاد شغلی

هنگام پذیرش پیشنهاد شغلی بین المللی این مراحل را دنبال کنید:

1. در پاسخگویی به موقع عمل کنید

بعد از اینکه پیشنهاد رسمی را دریافت کردید، زمان آن است که دقیقاً نحوه پاسخگویی را دریابید. همیشه بهترین کار این است که به موقع به یک پیشنهاد شغلی پاسخ دهید. حتماً هنگام دریافت پیشنهاد، یادداشتی ارسال کنید که در آن مراحلی که در حال انجام آن هستید و زمانی که می‌توانند منتظر پاسخ باشند، بفرستید.

قدردانی خود را ابراز کنید و برای زمانی که به پاسخ شما نیاز دارند، یک بازه زمانی بخواهید. این می‌تواند ساده باشد، مانند: «از پیشنهاد شما متشکرم، مشتاقانه منتظر بررسی شرایط هستم. چه زمانی به پاسخ نیاز دارید؟»

2. پیشنهاد کار را به طور رسمی بپذیرید

پس از اینکه شرایط پیشنهاد را به دقت بررسی کردید و آماده پذیرش شدید، شروع به تهیه پیش‌نویس پاسخ خود کنید. اگر نمی‌دانید پاسخ خود را چگونه شروع کنید، به ارتباطات کارفرما نگاه کنید و همان لحن را دنبال کنید.

3. به درستی ایمیل را ارسال نمایید.

  • یک موضوع واضح انتخاب کنید: موضوع ایمیل پذیرش شغل خود را واضح و به راحتی پیدا کنید، مانند «پذیرش پیشنهاد شغلی – شای گارسیا»
  • تشکر خود را بیان کنید: نامه پذیرش شغلی خود را با ابراز قدردانی از فرصتی که به دست آورده اید، شروع کنید. به عنوان مثال، “من می خواهم از شما برای این فرصت برای پیوستن به شرکت شما به عنوان یک [عنوان شغلی] تشکر کنم.”
  • به طور رسمی پیشنهاد شغلی را بپذیرید: سپس به وضوح توضیح دهید که پیشنهاد استخدام شرکت را به طور رسمی می پذیرید.

با این اصول شما می‌توانید مراحل جاب آفر را بهتر و سریع‌تر گذرانده و به صورت حرفه‌ای عمل نمایید.

راهنمای تحقیق در باره جاب آفر بین المللی

دریافت پیشنهاد شغلی بین المللی می تواند یک فرصت هیجان انگیز باشد، اما تصمیم گیری در مورد اینکه آیا آن را بپذیرید یا خیر می تواند دشوار باشد. عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، مانند حقوق و مزایا، هزینه زندگی، فرهنگ شرکت و فرصت های پیشرفت شغلی. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا تصمیم خود را بگیرید:

جاب آفر بین المللی و پروسه پذیرش

تحقیق خود را انجام دهید

 • در مورد کشور و شرکت تحقیق کنید.
 • برای هزینه زندگی، آب و هوا، فرهنگ و آداب و رسوم اطلاعات کسب کنید.
 • شرکت، ارزش ها، ساختار سازمانی و چشم انداز آن برای آینده در نظر بگیرید.

پیشنهاد را با دقت بررسی کنید

اطمینان حاصل کنید که تمام حقوق و مزایا، از جمله حقوق پایه، تعطیلات، مرخصی استعلاجی و بیمه را دریافت می کنید. هر گونه سوال یا نگرانی را با کارفرما در میان بگذارید.

ملاحظات شخصی خود را بسنجید

 • آیا مایل به نقل مکان به کشور دیگری هستید؟
 • حاضرید خانواده و دوستان خود را پشت سر بگذارید؟
 • می توانید با فرهنگ و سبک زندگی جدید سازگار شوید؟

مزایا و معایب را بسنجید

لیستی از تمام مزایا و معایب پذیرش شغل ایجاد کنید. مزایا و معایب را به دقت بسنجید و ببینید کدامیک بیشتر وزن دارند.

با افراد مورد اعتماد صحبت کنید

با دوستان، خانواده، همکاران یا مربیان شغلی خود در مورد تصمیم خود صحبت کنید. از آنها بخواهید نظرات و توصیه های خود را ارائه دهند. در صورت نیاز به مشاوره می توانید برای اطلاع از جزئیات جاب آفر و نوشتن رزومه تخصصی انگلیسی با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

در نهایت، تصمیم با شماست. آنچه را که برای شما مهم است و آنچه را که می خواهید از شغل خود بدست آورید در نظر بگیرید. به ندای قلب خود گوش دهید و تصمیمی بگیرید که احساس می کنید برای شما بهترین است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متقاضی محترم، لطفا برای قطعی کردن سفارش خود و انجام مصاحبه اولیه با دفتر ما تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌‌توانید از طریق تلگرام یا وتساپ با ما در ارتباط باشید.