رزومه پرو

فرق جاب آفر و جاب سیکر چیست؟

یکی از روش های مهاجرت، اقدام از طریق جاب آفر و جاب سیکر است. از طریق جست و جوی کار و دریافت ویزای کاری می توانید مهاجرت نمایید. با ما همراه باشید تا به بررسی فرق جاب آفر و جاب سیکر بپردازیم.

دلایل مهاجرت از طریق ویزای کاری چیست؟

در ایران میزان حقوق و مزایا کم بوده و بیشتر افراد به دلیل عدم موفقیت در شغل مورد نظر، اقدام به مهاجرت های کاری می کنند. کشور های اروپایی و آمریکایی حقوق و مزایا بیشتری برای کارمندان خود ارائه کرده و از پرستیژ بالایی برخوردار هستند. قبل از سفر باید رزومه کاری مناسبی ارائه کرده و تخصصی و تحصیلات اکادمیک داشته باشید تا در اولویت و واجد شرایط ویزای کاری باشید. در ادامه به معرفی و فرق جاب آفر و جاب سیکر می پردازیم.

منظور از جاب سیکر (Job Seeker) چیست؟

جاب سیکر به معنای جوینده کار در یک کشور خارجی است. در این روش، متقاضی مهاجرت کاری بدون داشتن پیشنهاد شغلی از قبل، برای دریافت ویزای کاری اقدام می‌کند. ویزای جاب سیکر معمولاً برای مدت زمان 6 تا 9 ماه صادر می‌شود و در این مدت، متقاضی می‌تواند در کشور مورد نظر به جستجوی کار بپردازد. در صورت یافتن شغل مناسب، متقاضی می‌تواند قرارداد کاری با کارفرمای خود امضا کند و ویزای خود را به ویزای کار بلند مدت تبدیل کند.

به عبارت دیگر جاب سیکر نوعی ویزای کاری است که با ویزای جست و جوی کار شناخته می شود. نوعی از روش‌ های مهاجرت کاری که در آن افراد برای یافت شغل مد نظر خود وارد خاک کشور مقصد می‌ شوند. کشور های اروپایی نظیر آلمان خدمات ویزای جاب سیکر را برای مهاجران ارائه می کنند. افرادی که دوست دارند در این کشور به کاری مشغول باشند، می‌توانند به مدت حداکثر ۶ ماه اقامت داشته و به پیدا کردن شغل مورد نظر مشغول شوند. در زمان جست و جو می توانند به موسسات کاریابی در این کشور مراجعه نمایند.

جاب سیکر

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق جاب سیکر

ویزای جاب سیکر، به صورت دائمی نبوده و می توانید صرفا با این ویزا به جست و جوی کار تخصصی در کشور مقصد بپردازید. اگر قصد مهاجرت از طریق ویزا های جاب سیکر را دارید، باید مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت را دارا باشید. ارائه مدارک معتبر به همراه رزومه حرفه ای باعث پذیرش سریع تر متقاضیان می شود.

 • داشتن مهارت و تخصص بالا در زمینه‌ای خاص و ارائه مدارک تمکن مالی
 • آشنایی و یا تسلط به زبان انگلیسی و زبان کشور مقصد و مدارک معتبر آن
 • ارائه رزومه استاندارد و حرفه ای
 • داشتن مدارک تحصیلی معتبر و گواهی عدم سوء سابقه
 • داشتن دعوت به همکاری از یک کارفرمای معتبر و مدارک شناسایی نظیر پاسپورت

جاب آفر(Job Offer) چیست؟

جاب آفر به معنای پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای یک کشور خارجی است. در این روش، متقاضی مهاجرت کاری باید ابتدا با یک کارفرمای خارجی در آن کشور ارتباط برقرار کند و پس از توافق بر سر شرایط شغلی، کارفرما نامه دعوت به کار (Job Offer Letter) را برای متقاضی ارسال می‌کند. این نامه دعوت به کار یکی از مدارک ضروری برای درخواست ویزای کاری از سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر است.

به عبارت دیگر یکی از روش‌ های مهاجرت کاری جاب آفر است که با نام ویزای همان پیشنهاد کاری شناخته می شود. این پیشنهاد از طرف یک کارفرمای خارجی ساکن در کشور مقصد ارائه می شود. در این روش مهاجرتی باید با یک کارفرما در کشوری قصد مهاجرت کاری به آن دارید، ارتباط برقرار ‌کنید. پس از احراز صلاحیت شما، مجوز های لازم برای اخذ ویزا برای شما ارائه می شود.

برای موفقیت و شانس بیشتر می توانید علاوه بر مدارک شناسایی و آکادمیک خود، رزومه کاری استانداردی ارائه کنید. این رزومه باعث می شود کارفرما توجه بیشتری داشته و درصد قبولی و پذیرش افزایش می یابد.

جاب آفر

فرق جاب آفر و جاب سیکر در چیست؟

در ویزای جاب سیکر باید وارد کشور مد نظر خود شوید و اقدام به پیدا کردن شغل مناسب خود کنید. اما در روش مهاجرت کاری جاب آفر با توجه به مهارت و تخصصی که دارید، با یک کارفرمای خارجی ارتباط برقرار کرده و پس از پذیرش در شغل مورد نظر برای جاب آفر اقدام می کنید.

بسیاری از کشور ها خصوصا کشور هایی اروپایی نظیر آلمان، دارای هر دو نوع ویزا بوده و می توانید علاوه بر جاب آفر، از طریق جاب سیکر نیز به کشور های اروپایی مهاجرت کرده و در 6 ماه زمان خود می توانید شغل مد نظر خود را پیدا کنید. کشور های دیگر تنها در صورتی اجازه کار و ویزای ورود به مهاجران می دهند که از طرف یک کارفرمای خارجی مقیم آن کشور پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

قبل از این که اقدام به مهاجرت کاری به کشور مقصد نمایید، می توانید با مجموعه های متخصص در مورد رزومه نویسی در ارتباط بوده و در بهترین شرایط ممکن ویزای جاب آفر و جاب سیکر دریافت نمایید.

تفاوت‌های جاب آفر و جاب سیکر

مهمترین تفاوت جاب آفر و جاب سیکر در این است که در جاب آفر، متقاضی قبل از درخواست ویزا باید از کارفرما دعوتنامه دریافت کند، اما در جستجوی کار، متقاضی بدون داشتن دعوتنامه می‌تواند برای ویزا اقدام کند.

علاوه بر این، تفاوت‌های دیگری نیز بین جاب آفر و جاب سیکر وجود دارد که عبارتند از:

 • اعتبار ویزا: ویزای جاب آفر معمولاً اعتبار بیشتری نسبت به ویزای جاب سیکر دارد.
 • امکان تمدید ویزا: ویزای جاب آفر معمولاً امکان تمدید بیشتری نسبت به ویزای جاب سیکر دارد.
 • شانس اخذ اقامت دائم: شانس اخذ اقامت دائم در کشور مورد نظر با داشتن جاب آفر بیشتر از جاب سیکر است.

کدام روش بهتر است؟

انتخاب بین جاب آفر و جاب سیکر به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • مهارت‌ها و سابقه کاری متقاضی: متقاضیانی که مهارت‌ها و سابقه کاری مرتبط با بازار کار کشور مورد نظر دارند، شانس بیشتری برای دریافت جاب آفر دارند.
 • بودجه متقاضی: دریافت جاب آفر هزینه کمتری نسبت به سیکر دارد، زیرا متقاضی نیازی به سفر به کشور مورد نظر برای جستجوی کار ندارد.
 • زمانبندی متقاضی: اگر متقاضی عجله دارد تا به کشور مورد نظر مهاجرت کند، بهتر است از روش جاب آفر استفاده کند.

جمع بندی

رزومه پرو یکی از مجموعه های تخصصی رزومه نویسی در ایران بوده که برای مهاجرت از طریق جاب آفر، جاب سیکر و مهاجرت های تحصیلی باید رزومه استاندارد و حرفه ای ارسال کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های رزومه نویسی به مجموعه رزومه پرو مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متقاضی محترم، لطفا برای قطعی کردن سفارش خود و انجام مصاحبه اولیه با دفتر ما تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌‌توانید از طریق تلگرام یا وتساپ با ما در ارتباط باشید.