رزومه پرو

7 نکته مهم در رزومه کاری برای اخذ جاب آفر

اخذ جاب آفر برای مهاجرت می تواند یک راه عالی برای اخذ ویزای کاری و اقامت دائم در یک کشور دیگر باشد. با این حال، این فرآیند می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا نیاز به یافتن یک کارفرمای مایل به استخدام شما در خارج از کشور دارد.

نوع نوشتن رزومه و رعایت استاندارد های آن اهمیت بسیار بالایی دارد. در ادامه به 7 نکته مهم در رزومه کاری اشاره کرده و بهترین مراجع برای نوشتن رزومه استاندارد را معرفی می کنیم.

یکی از موارد ضروری در مهاجرت های تحصیلی، مهاجرت کاری و گرفتن جاب آفر کشور های اروپایی و آمریکایی، ارائه رزومه کاری برای مهاجرت است. در ادامه 7 نکته مهم در رزومه کاری می پردازیم.

نوشتن اطلاعات هویتی و شناسایی

یکی از موارد مهم در رزومه، نوشتن اطلاعات هویتی و شناسایی است. رزومه شما باید با نام و نام خانوادگی شروع شود. الزامی است اطلاعاتی مانند تاریخ تولد، شماره تماس و آدرس ایمیل را ذکر کنید. در اطلاعات شخصی، از تاریخ تولد به عنوان تاریخ واقعی استفاده کنید.

نوشتن خلاصه هدف شغلی جهت مهاجرت

نوشتن هدف شغلی می تواند در پذیرش شما موثر باشد. خلاصه هدف شغلی جهت مهاجرت خود را به صورت مختصر و جذاب بیان کنید تا کارفرمایان را مجاب به استخدام نمایید. این نوشته نشان دهنده اهداف و انگیزه‌های شغلی شما است.

رعایت ساختار اصولی برای اخذ جاب آفر در رزومه

رزومه شما باید با ساختار منطقی و مرتبی طراحی شود. ممکن است کشور های مختلف چارچوب و ساختار متفاوتی داشته باشند. از بخش‌ بندی‌ های معین برای تجربیات کاری، تحصیلات، مهارت ‌ها، و بخش‌ های دیگر استفاده کنید. برای نوشتن رزومه کاری برای مهاجرت، اطلاع از جاب آفر های مناسب تخصص خود با کارشناسان سایت رزومه پرو در ارتباط باشید.

اخذ جاب آفر

ارائه تمامی اطلاعات مرتبط با تجربیات کاری

تجربیات کاری شما باید به ترتیب زمانی از جدیدترین به قدیمی ‌ترین بنویسید. هرچه تجربه تخصصی دارید، در رزومه ارائه نمایید. این امر بسیار مهم در اخذ ویزا جهت استخدام در کشور های مختلف است.

در بخش تجربیات کاری بهتر است نام کارفرما، عنوان شغلی، مکان کار، تاریخ شروع و پایان کار، وظایف و مسئولیت‌ ها، و دستاورد های خود را به صورت کامل ولی خلاصه بنویسید. برای هر تجربه، از کلمات افعال عملی و کاربردی برای توصیف وظایف خود استفاده کنید.

تحصیلات آکادمیک

اطلاعات تحصیلی شامل موسسات تحصیلی، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، و تاریخ اخذ مدرک‌ ها را ذکر کنید. اگر دارای مدارک تحصیلی اضافی مثل دوره ‌های آموزشی هستید، آن ها را نیز ارائه دهید. اطلاعات مربوط به دوره پیش دانشگاهی، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد به همراه نمرات قبولی و معدل مورد توجه قرار می گیرد.

برای مهاجرت کاری کشور های مختلف و اخذ جاب آفر نیاز به مدارک زبان معتبر دارید، اما شاید استثنا هایی نیز وجود داشته باشد. به هر حال زبان ‌هایی که می‌توانید به صورت مسلط صحبت می کنید یا مهارت‌های ترجمه دارید را را مشخص کنید. مدارک زبان را نیز در رزومه به همراه نمرات قبلی و تاریخ اخذ مدارک بیان کنید.

نوشتن مهارت‌های کاری تخصصی و غیر تخصصی

مهارت‌ های خود را به دقت فهرست کنید. این مهارت ‌ها می‌توانند مهارت‌های تخصصی مانند نرم‌افزار ها، ابزار های تخصصی کاری و مهارت‌های عمومی مانند انجام کار های تیمی باشند. برای اخذ جاب آفر اگر از مهارت‌ های تخصصی خاصی برخوردار هستید، می ‌توانید سطح مهارت در هر بخش به صورت خلاصه ارائه کنید.

یکی از مجموعه های معتبر در زمینه رزومه نویسی اصولی، مجموعه رزومه پرو بوده که به صورت تخصصی در مورد رزومه نویسی فعالیت می کند. برای اطلاع بیشتر در مورد ثبت سفارش و هزینه های رزومه نویسی با کارشناسان سایت رزومه پرو در ارتباط باشید.

پروژه‌ها و دستاوردها ی کاری

ممکن است در پروژه دانش بنیان فعالیت کرده باشید، در این صورت حتما برای اخذ جاب آفر در رزومه استفاده نمایید. اگر دستاورد کاری دارید، حتما در رزومه ثبت نمایید. اگر در پروژه‌ های خاصی شرکت کرده ‌اید یا دستاورد هایی در کارهای قبلی داشته ‌اید که می‌توانند به کارفرما ارتقاء دهند، آن ها را در این بخش ذکر کنید. برای هر پروژه یا دستاورد، توضیح دقیقی ارائه دهید. تمامی اختراعات و نوآوری های خود را نیز ثبت نمایید.

نام و اطلاعات تماس افرادی که به عنوان مرجع در خصوص تجربیات شغلی یا تحصیلی شما اعلام کرده ‌اید را درج کنید. پیشنهاد می ‌شود از افرادی استفاده کنید که با تجربیات شما آشنا و معتبر هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رزومه استاندارد بین المللی و رزومه کاری برای مهاجرت با کارشناسان سایت رزومه پرو در ارتباط باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

متقاضی محترم، لطفا برای قطعی کردن سفارش خود و انجام مصاحبه اولیه با دفتر ما تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌‌توانید از طریق تلگرام یا وتساپ با ما در ارتباط باشید.